Mesut Özil: Arda Güler’in zamanı var

AA

Eski futbolcu Mesut Özil, Real Madrid’de forma fırsatı bulamayan genç milli futbolcu Arda Güler’e, bir zamanlar benzer şekilde Real Madrid’de oynatılmayan ancak şu anda Arsenal’de yıldız olan Norveçli Martin Odegaard’ı örnek gösterdi.

“Buna zamanı var”

Mesut Özil, İspanya’nın Marca gazetesine verdiği demeçte, “Arda’nın Real Madrid’de tarih yazabilecek bir yeteneği var mı?” sorusuna şu cevabı verdi:

Evet. Belki bu sezon ya da gelecek sezon değil ama buna zamanı var. Ve eğer bu olmazsa, Odegaard’ın ki gibi çığır açan olaylara da bakabilirsiniz. Genç iken oynamadığı için herkes onu eleştirdi ama birkaç yıl sonra Arsenal gibi bir başka büyük Avrupa kulübünün lideri oldu.

“Dünya çapında bir futbolcu olma yeteneğine sahip”

Fenerbahçe’de oynadığı dönemden tanıdığı Arda Güler için “kardeşim gibi” diyen Özil, şu şekilde konuştu:

Sabırlı olmalı. Eminim sırası gelecek. Henüz çok genç. Her antrenmanda çok şey öğrenebilir. Dünya çapında bir futbolcu olma yeteneğine sahip. Sabır.

“Böyle bir durumla baş etmesi hiç de kolay değil”

Arda’nın yeteneğinin herkes tarafından bilindiğini vurgulayan Özil, bu futbolcu üzerindeki baskıların azaltılması gerektiğini kaydederek, şu yorumu yaptı:

Özellikle Türkiye gibi futbol tutkusu olan bir ülkenin tüm umudu ona bağlıyken, onun böyle bir durumla baş etmesi hiç de kolay değil.

“Dünya klasında bir sezon geçiriyor”

Real Madrid’de şu anda en beğendiği futbolcunun Antonio Rüdiger olduğunu da dile getiren Özil, şu görüşü savundu:

Dünya klasında bir sezon geçiriyor. Avrupa’da hangi defans oyuncusu ondan daha iyi bir sezon geçiriyor? Manchester City’e karşı oynanan maçlarda farkı yaratan oydu.

Aldığı teklifleri açıkladı

Özil ayrıca Katar, Suudi Arabistan ve diğer ülke liglerinden bir çok takımdan teklif aldığını ancak bunları kabul etmeyip, futbolu bırakma kararı almaktan hiçbir pişmanlık duymadığını söyledi.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x