Bülent Uygun’dan Hakem Tepkisi: Ali Şansalan, Alanyasporlu futbolcularla sarmaş dolaş.

Sivasspor Trendyol Süper Lig’in 29. haftasında bugün Alanyaspor’u ağırladı. 2-1’lik mağlubiyetle sahadan ayrılan Sivasspor’da karşılaşmanın ardından maçın hakemi Ali Şansalan’a tepki vardı. Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Şansalan hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

“FUTBOLCULARIMI ENGELLEYEN BİR HAKEM VARDI”

Bülent Uygun yaptığı açıklamada, “Maçın hakemi Ali Şansalan, Alanyasporlu futbolcularla sarmaş dolaş. Bizimkilere gelince bağırmalar oldu. Futbolcularımı engelleyen bir hakem vardı. Bana 3 maç ceza aldıran hakemin 4 hafta sonra buraya maç verdiren MHK’ye de diyecek söz bulamıyorum.” dedi.

GÖKHAN KARAGÖL: BİZ BUNU KESİNLİKLE KABUL ETMİYORUZ

Ali Şansalan’a tepki gösteren bir diğer isim Sivasspor Basın Sözcüsü Gökhan Karagöl oldu. Karagöl, Şansalan için, “Maçı standartlarda yönetmedi, kartlarda hep aleyhimize çok ciddi kartlar ve ikili mücadelelerde aleyhimize kararlar verdi. Charisis’in pozisyonunda oyunu disiplin altında tutmak, oyuncuyu sahada çocuğunu azarlar gibi azarlamakla olmaz. Biz bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Onun için daha adaletli, daha standartlarda her iki takıma aynı şekilde kartların ve mücadelelerin de faullerin verildiği bir maç olması gerekirdi. Bundan sonra da böyle gerekir.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x